Subaşı Mahallesi 202 Sokak 5/A Blok
Aydın Asfalt Üzeri
0542 800 50 50
(0232) 856 38 48
info@m-kmakina.com
English Arabic Russia

> › 110 luk Konkasör Tesisi

110 luk Konkasör Tesisi

Konkasör Nedir ?
Konkasör kökeni Fransızca olan Concasseur kelimesinin Türkçe karşılığıdır ve anlamı kırma makinesidir. Sektörel olarak da taş kırma eleme tesisi olarak kullanılmaktadır. Kırma makineleri maden eleme ve kırma tesisleri olarak da kullanılmaktadır. Maden ve taş ocakları içerisinde büyük boyutlu taşların kırılıp daha küçük boyutlara getirilmesini sağlayan aletlere konkasör denilmektedir. Örnek verilirse 110 luk konkasör tesisi de bu ürünlerden biridir.

Konkasör Türleri
Konkasörler kendi içlerinde farklı fonksiyonlara sahiptir ve bunlara göre isimlendirilirler. Örneğin konkasör türleri genel olarak 60 lık kırıcı, 110 luk kırıcı, 140lık kırıcı, 90 lık kırıcı gibi isimleri almaktadırlar. Ayrıca konkasörler mobil ve sabit olarak da ayrılmaktadırlar. Mobil konkasörler seyyar konkasör olarak da adlandırılmaktadırlar ve taşınabilir özelliğe sahiptirler. Buna karşılık sabit konkasörler taşınamaz ve bulunduğu bölgeye sabitlenen konkasörlerdendir.

Konkasör Fiyatları
Konkasörler bir diğer adlarıyla kırıcılar hem güçlerine göre hem de mobil veya sabit olmalarına göre farklı fiyatlandırılmaktadırlar. Örneğin 110luk kırıcı fiyatları ile 140 lık kırıcıların fiyatları arasında farklılık görülmektedir. Satılık 110 luk konkasör aranıldığı vakit fiyat araştırmasının dikkatli ve düzgün yapılması gerekmektedir.

Çeneli Konkasörler
Konkasörlerin bir diğer türü de çeneli konkasörlerdir. Çeneli konkasörler de güçlerine göre farklılık göstermektedirler. Örneğin 110 luk çeneli konkasör satın alabilmeniz mümkündür. Bu tür kırıcılar genellikle bazalt, granit gibi kırılması veya parçalanması zor olan yer altı kaynakları için kullanılmaktadırlar. Çeneli kırıcı işlevini eksantrik milinin hareketlerine bağlı olarak gerçekleştirmektedir. Çenenin bu mil ile hareketi sonucu taş kırma ve kesme işlemi gerçekleştirilebilir. Konkasörlere eklenen çene sayesinde isteğe göre farklı boyutlarda taş kırma işlemi gerçekleştirilebilir. İş sahibinin kendisine gelen siparişe göre işlem yapabileceği en güzel ürünlerden biri de 110 luk çeneli konkasör denilen taş kırma eleme sistemleridir.

Satılık 110 luk Konkasör Tesisi

Satışa sunduğumuz tesislerimiz içerisinde 110 luk konkasör ve 90 lık konkasör gibi bir çok çeşidi bulabilirsiniz.Bu ürünlerimizin fiyatları için lütfen 0542 800 50 50 telefon numarasından bizlere ulaşınız.