Subaşı Mahallesi 202 Sokak 5/A Blok
Aydın Asfalt Üzeri
0542 800 50 50
(0232) 856 38 48
info@m-kmakina.com
English Arabic Russia

> › 90 lık Konkasör Tesisi

90 lık Konkasör Tesisi

90 lık Konkasör Tesisi
Büyük taşları ufak parçalar haline getirme işlemi için kullanılan taş kırma makinelerine konkasör adı verilir. İnşaat sektörünün vazgeçilmez araçlarından biri olarak kullanılan konkasörler inşaatçıların zaruri ihtiyaçlarından biridir. Ufalanan bu parçalar genelde yapı sektöründe kullanılarak değerlendirilir. Bu aletler, özellikle taş ocaklarında kullanılır. İstenilen güçte ve kapasitede konkasör tesisi üretimi vardır. Bunlardan birisi de 90 lık Konkasör Tesisi çeşididir. Konkasör tesisleri genel olarak kentsel dönüşüm projelerinde, taş kırma eleme tesislerinde, hızlı tren projelerinde, organize sanayi bölgelerinde, alt yapı çalışmalarının yürütülmesinde, elektrik santrallerinde kullanılır. Mobil ve sabit tipleri var. Mobil olan tip adı üstünde taşınabilen bir sistemdir ve avantajları bu yüzen fazladır. Sabit olan sistemde ise herhangi bir oynama olmaz. Tesis sabit olarak belli bir yere kurulduktan sonra taş kırma işlemleri orada gerçekleşir.

Çeneli Kırıcı Tipleri
Bilinen en yaygın kırıcı tiplerinden biri de 90 lık Kırıcı çeşididir. Bu araç, kırma tesisinde kayaları parçalayan ilk araçtır. Çenelerden biri genelde sabit durur, diğeri de ileri geri hareket ederek kayaları parçalar. Bu araç, granit, bazalt, kalker gibi pek çok madeni kırma konusunda başarılıdır. Konkasör 90 , en çok tercih edilen çeşitler arasındadır. Çalışma kapasitesi de yüksek olan konkasörler arasındadır. Şöyle ki Kalker taşında 150-170 ton/saat kapasite ile çalışır. Bazalt taşında ise bu biraz daha düşüktür. Bazalt taşındaki kapasite ise 100-120 ton/saat olarak hesaplanır.

Satılık Konkasör Çeşitleri
Konkasör tesislerinin ikinci el modelleri de mevcuttur. İnternetten takip edebileceğiniz pek çok kırıcı ve çeneli kırıcı modeller bulunur. Satılık 90 lık konkasör şeklinde biraz araştırma yaptığınızda birbirinde farklı modelde ve markada konkasör tesislerini bulabilmeniz mümkündür.