Subaşı Mahallesi 202 Sokak 5/A Blok
Aydın Asfalt Üzeri
0542 800 50 50
(0232) 856 38 48
info@m-kmakina.com
English Arabic Russia

> › Agrega Kırma Tesisi

Agrega Kırma Tesisi

Kırma eleme tesislerinde en önemli kriterlerden biri taşın sertlik derecesi ve katmanların kalınlık durumudur. Sert ve kırılgan yapıdaki taşlarda kırıcıların açıklığını arttırarak kırma işlemlerini yapmak mümkündür. Taşın ince ve orta katmanlı olması, kırılan malzemenin yassılık endeksini olumsuz yönde etkilemektedir.

Kırma eleme tesislerinde üretimi sağlıklı bir şekilde yapmak istiyorsanız ana koşul taşın tesise uygun halde çıkarılmasıdır. Delme ve patlatmanın primer kırıcı açıklığına uygun ve sağlıklı yapılmasıdır. Çalışma sırasında kırma eleme ünitelerinden taşıma ve yüklemeden çıkan tozlar tesislerin elektronik sistemlerine ve çenesine zarar vermektedir. Bu zararları en aza indirgemek için kırma eleme tesislerinde kuru ve ıslak filtre sistemi olmak zorundadır. Bunun haricinde iş sahasında yollar sulanmalıdır. Kırma eleme tesislerindeki elektronik sistemlerin tozlu ortamlardan uzak tutulması gerekmektedir. Tozlu ortamlardan tutulmayan makinelerin kolaylıkla bozulduğu ve parça değişimi gerektirdiği açıkça ortadadır. Böyle durumlara mahal vermemek daha verimli çalışmalar yapabilmek için çalışma kurallarını benimsemiş olan uzman kişiler ile üretimler yapılmalıdır. Kırma eleme tesislerinde kırıcı makineler elek ve konveyör seçimi, tesis ve oluk tasarımı , konveyör boyutları ve eğimi , elek ve kırıcıların kapsitesi, besleyici titreşimi, motor gücü ile taşın jeolojik yapısı göz önüne alınarak yapılmalıdır.

Agrega kalitesi taşın kırılma şekli ve ocaktan alınan malzemenin yapı ve fiziksel özelliklerine bağlı olarak değişmektedir. Tüm bu özellikler laboratuvarlarda uluslar arası standartlarda yapılan testlerle belirlenmektedir. Belirlenen bu özelliklere göre makine seçimi yapılması gerekmektedir. Kaliteli malzeme üretmek istiyorsanız darbeli kırıcılardan yardım almanız en doğru işlem olacaktır. Kırma tesislerinde palet ve astarların aşınmasını en aza indirmek istiyorsanız palet ve astarların dökümlerinde olan krom ve mangan oranı kırılacak olan malzemenin kimyasal analizine makinenin çalışma ortamlarının durumuna göre ayarlanmalıdır. Kireç taşı, granit gibi farklı özelliklerdeki kayalar aynı özellikte kırıcı aksamlar kullanılarak kırma işlemi yapılmalıdır.

Kırma eleme tesislerimizi web sitemizde bulunan detaylı bilgiler ile inceleyebilirsiniz. İhtiyacınıza konu olabilecek her türlü makinenin teminini yine firmamız aracılığı ile yapabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun başına geçip iletişim numaralarımızı tuşlamanız yeterli olacaktır.