Subaşı Mahallesi 202 Sokak 5/A Blok
Aydın Asfalt Üzeri
0542 800 50 50
(0232) 856 38 48
info@m-kmakina.com
English Arabic Russia

> › Çeneli Kırıcı Parçaları İçin 0542 800 5050 Arayın

Çeneli Kırıcı Parçaları İçin 0542 800 5050 Arayın

Sayın müşterilerimiz sizlere çeneli kırıcılarımızı tanıtmak istiyorum. Bu tanıtım ile çeneli kırıcıların parçalarını incelemiş olacağız.

İlk olarak çeneli kırıcının sabit gövdesinden bahsedelim. Kaynaklı olarak üretilmiş saç konstrüksiyondan sabit çene altlığı yeterli boyutlarda saç malzemeden kutu konstrüksiyon halinde üretilmektedir. Çelik döküm yan yataklarının alt bölümü gövdeye kaynak yapılarak bağlanmıştır. İkinci olarak hareketli çene bloğundan bahsedelim. Mono blok şeklinde çelik dökümden üretilmiştir. Blok darbeli şekilde ağır işletme şartlarında çalışmak üzere tasarlanmıştır. Pitmana çekme civataları ve sıkıştırma parçaları ile sıkıştırılmıştır. Üçüncü olarak kırıcı çeneler ve astarları tanıyalım. Krom alaşımlı çelik dökümden üretilmektedir. Çene ve astarlar ters yüz çevrilerek kullanılabilecek bicimde tasarlanmış bir tarafının yıpranması sonucunda çevrilmek sureti ile kullanılabilmektedir. Dördüncü olarak Volanlardan bahsetmek istiyorum. Pik dökümden üretilmiştir. Eksantrik mil yardımı ile kamalı konik geçme ile sabitlenmiştir. Beşinci parça ise eksantrik mil grubudur. Eksantrik mil rulmanlı yataklardan oluşmaktadır. Rulmanlar oynar masuralı tipte olup, ağır işlerde rahatlıkla çalışabilmektedir. Altıncı parça gergi tertibatıdır. Gergi çubuğu, gergi lastik takoz kepi ve sıkma somunlarından oluşmaktadır. Gerdirme için daha kullanışlı olan lastik takoz kullanılmaktadır. Yedinci parça çene ayar tertibatıdır. Ayar bloku ve ayar levhaları kullanılarak üretilen bir parçadır. Bu parça sayesinde daha uzun ömürlü bir ayar sistemi oluşturulmuş olmaktadır. Sekizinci parça destek plakasıdır. Çene arasına girecek olan herhangi bir malzemenin çeneyi yıpratmasını engellemek için, zorlu işlerde çok zorlanma durumlarında kırılarak sigorta görevi yapması için destek plakası uygun kalınlıkta dökümden üretilmiştir. Dokuzuncu ve son parça ise yağlama parçasıdır. Pitman yatakları ya da yan yataklar gres tabancası yardımı ile yağlanacak şekilde gresörlüklerle üretilmiştir.

Çeneli kırıcıların tüm malzemelerini tanıdıktan sonra kırma işlemi esnasında hangi parçanın hangi işe yaradığı konusunda bilgi sahibi olmuş oldunuz. Çeneli kırıcılarınızın kullanımı sırasında arıza yapan parçasının hangisi olduğunu bilmeniz parça temini açısından size kolaylık sağlayacaktır. Parça temini ve bilgi sahibi olmak istediğiniz her an firmamız ile iletişime geçmeniz yararınıza olacaktır. En kaliteli malzeme ile üretilmiş olan tüm parçaları ve makineleri işletmenizin bünyesine katmak için daha fazla beklemeyin.