Subaşı Mahallesi 202 Sokak 5/A Blok
Aydın Asfalt Üzeri
0542 800 50 50
(0232) 856 38 48
info@m-kmakina.com
English Arabic Russia

> › Çeneli Kırıcı Seçimi

Çeneli Kırıcı Seçimi

Çeneli kırıcı imalatı ile siz değerli müşterilerimize hizmetlerini sürdüren M-K Makina,çeneli kırıcı çeşitleri olan 90 lık çeneli kırıcı,110 luk çeneli kırıcı,125 lik çeneli kırıcı ve 140 lık çeneli kırıcıları da stoklarında bulundurarak,anında teslimat işemlerini gerçekleştirmektedir.

Çeneli kırıcı fiyatları ile de sizlere en uygun fiyatları sunan firmamız,kaliteden ödün vermeden en iyi seviye de üretim yapmaktadır.Elde edilmek istenen ürünlerin boyutunu sadece bir kırıcı ile elde etmek oldukça güçtür.Bu yüzden ilave olarak primer çeneli kırıcı,sekonder çeneli kırıcı olarakta kullanılmaktadır.Fakat bilinmesi gereken bir hususta,sekonder kırıcıların besleme ağız açıklığı primer kırıcılara nazaran daha küçük olmaktadır.Kesintisiz ve sürekli besleme yapılması için ağız açıklığı, işlenecek malzemeye göre seçilmelidir ve ondan daha büyük olmalıdır.

Çeneli Kırıcı Parçaları ;

1- Sabit Gövde : Kaynaklı olarak üretilmiş saç konstrüksiyondan sabit çene altlığı ve ayar bloğu altlığı yeterli kalınlıkta saç malzemeden kutu konstrüksiyon halinde imal edilerek rijit bir yapı elde edilmiştir. Çelik döküm yan yataklarının alt kepleri gövdeye kaynak edilmiştir.

2- Hareketli Çene Bloğu : Hareketli çene bloku mono blok olarak çelik dökümden üretilmiştir.. Blok darbeli şekilde ağır işletme şartlarında çalıştığından bu şartların gerektirdiği profil ve konstrüksiyonda imal edilmiştir. Hareketli çene pitmana çektirme civataları ve konik sıktırma parçaları ile sıktırılmıştır.

3- Kırıcı Çeneler Ve Astarlar: Kırıcı çene ve astarlar, Mn veya Krom alaşımlı çelik dökümden imal edilmiştir. Çene ve astarlar ters yüz çevirerek kullanılabilecek şekilde dizayn edilmiş olup, bir tarafının aşınması neticesi çevrilerek kullanılabilir.

4- Volanlar: Pik dökümden imal edilmiş olup eksantrik mile kamalı konik geçme ile tesbit edilmiştir.

5- Eksantrik Mil Grubu: Eksantrik mil grubu, eksantrik mil rulmanlı yataklar ve labirent keçelerden ibarettir. Eksantrik mil krom-molibden alaşımlı darbelere mukavim dövme çelikten imal edilmiş rulman yerleri istenen toleranslarda taşlanmıştır. Rulmanlar oynak masuralı (Self aligning) ağır hizmet tipi rulmanlardır. Labirent kapaklar çelik dökümden imal edilmiştir.

6- Gergi Tertibatı: Pitman gergi tertibatı gergi çubuğu, gergi lastik takozu kepi ve sıkma somunlarından ibaret olup, gerdirme yaylı bir tertibat yerine daha kullanışlı olduğu tecrübe ile sabit olan lastik takoz kullanılmıştır

7 - Çene Ayar Tertibatı: Çene ayarı için ayar bloku ve ayar levhaları kullanılmıştır. Bu şekilde daha basit daha kullanışlı ve uzun ömürlü bir ayar sistemi elde edilmiş olmaktadır. Çene ayarı mevcut muhtelif kalınlıktaki ayar plakaları vasıtasıyla temin edilmektedir.

8 - Destek Plakası: Çene arasına düşecek herhangi bir parçanın (demir gibi) çeneyi tahrip etmemesi için, aşırı zorlanma durumunda kırılarak sigorta vazifesi görmesi için destek plakası tecrübe sonucu uygun kalınlıkta GG 18 pik dökümden imal edilmiştir. Gerek gövde ve gerekse pitman üzerinde üzerinde gövde ve pitmanın aşınmasını önlemek için demonte edilebilir destek plaka yuvaları mevcut olup aşındığı zaman kolayca değiştirilebilir.

9- Yağlama: Gerek pitman yatakları ve gerekse yan yataklar gres tabancası ile yağlanacak şekilde gresörlüklerle teçhiz edilmiştir.

M-K Makina,çeneli kırıcı imalatı ile siz değerli müşterilerimize 7/24 en iyi hizmeti vermeye hazırdır.İsteyen firmalara ikinci el çeneli kırıcı hizmetide sunmaktayız.Fakat bizler ağırlık olarak,ikinci el kırıcılardan ziyade sıfır çeneli kırıcıları tavsiye etmekteyiz.Hem verimlilik açısından daha etkilidir hemde garanti kapsamına girmektedir.