Subaşı Mahallesi 202 Sokak 5/A Blok
Aydın Asfalt Üzeri
0542 800 50 50
(0232) 856 38 48
info@m-kmakina.com
English Arabic Russia

> › Çeneli Kırıcı Sert Malzemeler de En Etkili Kırıcı

Çeneli Kırıcı Sert Malzemeler de En Etkili Kırıcı

Çeneli kırıcı, çok sert malzemelerin kırılması amacı ile tasarlanan çok dayanıklı makinedir. 60,90 ve 110 lık şeklinde üretimleri yapılmaktadır. Bu makineler sıkıştırma işlemi yaptıkları için çok sert olan maddeleri dahi kırmak amacıyla kullanılmaktadır.

Dere yatağı veya taş ocağından çıkarılan sert malzemeleri çeneli kırıcılar yardımı ile kıran eski ama eski olduğu kadar da çok kullanılan kırıcılardır. Kırma işlevinde hareketli çene eksantrik tahrik mili yardımı ile gövdesinden askıya alınan ve emniyet plaka ile kırıcı gövdesi ile desteklenmektedir.

Çeneli kırıcılar da genel olarak istenilen miktardaki malzemeler tek bir kırıcı ile kırılamaz. Sadece büyük parçalar haline getirir, daha ufak boyutlarda bir malzeme elde edilmek istendiğinde ise sekonder kırıcı olarak kullanılmaktadırlar. Çeneli kırıcıların birkaç bölümünden bahsetmek gerekirse öncelikle besleme ağız açıklığından bahsetmez lazım. Sabit ve hareketli çene plakaları arasında diş üstü noktaları arasındaki yatay uzaklık ağız açıklığı olarak nitelendirilir. Çıkış ağız açıklığı ise, kırma yapılan bölgenin en uzak noktasında ağız açıklığı ile aynı şekilde ölçülebilen çene plakaları arasındaki uzaklığa verilen isimdir. Ölçüm yapılırken ağız açıklığı kapalı durumda olmalıdır. Kavrama açısı da, yine sabit ve hareketli çene plakaları arasındaki açıyı anlatmaya yarayan bir kavramdır. Belirli bir değerin üzerine çıkarılması durumunda kavrama zor olur ve geri teper, sonuç itibari ile kırma kapasitesi düşer.

Bir miktar teknik bilgi aktardıktan sonra firmamızda üretilen çeneli kırıcılar konusunda da sizi aydınlatmak istiyorum. Çeneli kırıcıların tercih edilme sebebi bildiğiniz üzere büyük kapasiteli ser taş ve kayaları rahatlıkla kırabilmesinden kaynaklanmakta. Bu sebeple eğer kırma işlemini yapacağınız iş sahasında çeneli kırıcıya ihtiyacınız var ise muhakkak firmamızı ziyaret etmelisiniz. İyi bir çeneli kırıcıya sahip olmanız işlerini en kolay şekilde yapmanızı sağlayacaktır. Makine sektörü içerisinde taklit olarak üretilen ancak işlevleri aynı olmayan birçok makine bulunmaktadır. Bu sebeple makine satın alacağınız firmayı iyi araştırmalısınız.

Değerli müşterilerimiz için tasarlanan çeneli kırıcılarımız sayesinde birçok alanda hizmet veren firmaların tek tercihi olmayı başarmış bir firmayız. Ürettiğimiz çeneli kırıcıların satış fiyatları ve diğer merak ettiğiniz konularda firmamızın iletişim numaraları aracılığı ile bizlere ulaşmanızda fayda olacaktır.