Subaşı Mahallesi 202 Sokak 5/A Blok
Aydın Asfalt Üzeri
0542 800 50 50
(0232) 856 38 48
info@m-kmakina.com
English Arabic Russia

> › Çeneli Kırıcılar – Satılık Ve İkinci El Çeneliler

Çeneli Kırıcılar – Satılık Ve İkinci El Çeneliler

Öncelikle kırıcı nedir,onun hakkında kısa bir bilgi verelim.Maden ve taş ocakların,büyük şantiyeler de,kaya ile büyük blokların parçalanıp,taşınmasını sağlayan iş makinaların tümüne kırıcı denilmektedir.Kırıcılar da,kırılacak malzemenin büyüklüğüne ve kullanım amaçlarına göre,primer darbeli kırıcı,çeneli kırıcı,sekonder kırıcı,tersiyer kırıcı diye sınıflandırılmaktadır.Aynı şekilde bu kırıcılar da kendi içlerinde sabit ve mobil kırıcı olarak hatta 90 lık,110 luk gibi ayrışmaktadır.Bunlar tamamen müşterilerin istekleri doğrultusunda opsiyonel olarak geliştirelmektedir.

Çeneli kırıcılar ise,daha çok sert veya yumuşak maden,dere melzemesi veya cevherlerin kullanımına uygun olan malzemeleri,daha çok büyük parçalar halinde kırmayı sağlayan kırıcılar.Müşterilerimiz,taş ocakalrından büyük bir kayadan mıcır elde etmek istiyor ise bu konuda tavsiyemiz çeneli kırıcılardır,çünkü çeneli kırıcıdan çıkan malzeme daha sonra primer kırıcı aracılığı ile mıcır haline getirilmektedir.Farkettiyseniz,her kırıcının yaptığı işlemler farklı farklıdır bunlarında ana sebep ağız boyutlarının büyüklüğünden kaynaklanmaktadır.

Tercih edilen çeşit hangisi olursa olsun bu kırıcılar kullanılacak ürünleri en düşük maliyetli kırabilecek ağır tip kırıcılardır. Çeneli kırıcılar kaba olarak birkaç bölümden oluşmaktadır. Bunlar; sabit çene, hareketli çene, eksantrik ve çift kollu mekanizmadır. Çeneli kırıcı sisteminin işleyişi, kullanılacak malzemenin ya da kayanın huni şeklindeki yerden geçerek öğütücü ağızlara ulaşması, eksantrik mil ve çene yapısıyla istenen boyuta ulaşan ürünler altta bulunan toplama haznesine dolar, buradan da araçlara yüklenip sevkiyatı sağlanmaktadır.

Bir firmanın doğru çeneli kırıcıyı tercih etmesi halinde elde edebileceği faydalar şu şekildedir: işletmeler için hayati öneme sahip düşük maliyetler gerçekleşir, yüksek performans ve verimlilik gerçekleşir, kolay bakımı ve montaj kolaylığı nedeniyle ayrı şantiyeler arasında sevki ve kurulumu görüntüsüne göre kolaydır. Her geçen gün müşterilerden gelen talepler ve beklentiler doğrultusunda çeneli kırıcı modellerinde güncellemeye ve revizyona gidilerek en fazla faydayı en düşük maliyetle müşteriye sunabilecek çeneli kırıcılar üretilmesi amaçlanmaktadır. Son yıllarda çeneli kırıcılara toz emme ünitesinin eklenmesi, sürekli öğütme sağlanması, çenelerin aşınmasının önlenmesi, kolay temizlenebilir hazne yapısı ve iş güvenliğine dikkat edilmesi gibi detaylar da makineye eklenerek müşterilerin taleplerine cevap verilmeye çalışılmaktadır.

Eğer sizler de gerçekten kaliteli ve uygun fiyatlar da çeneli kırıcı arıyor iseniz o zaman doğru adres M-K Makina.Firmamız olarak sizlere 7/24 hizmet vererek aklınıza takılan her soruya cevap buluyoruz.