Dik Milli Kırıcı

DikmillikiricimkmakinaDik milli kırıcı, kırılmak istenen malzemenin ivmelendirilip daha hızlı kırılmasını sağlayan bir çeşit tersiyer kırıcıdır. Dere malzemesi, bazalt, kalker gibi aşındırıcı yönü kuvvetli olan sert taşları kırarak mıcır ve kum elde etmeyi sağlamaktadır. Kapalı ve açık rotor olarak üretilen bu ürünlerin işleyişinde, kırma haznesinde biriken taşların birbirlerine hızla çarpıp kırılması sağlanarak aşınmadan tasarruf edilmektedir.

Dik milli kırıcılar kırma kapağında bulunan hidrolik piston özelliği sayesinde kolaylıkla açılıp piston bakım ve temizliği yapılabilir. 90 ile 450 t/s arasında kapasiteye sahip olan ürünlerimiz CE standartlarına uygun olarak üretilip uzun süreli kullanımı ile tasarrufa olanak tanımaktadır. Farklı boyutlara sahip çeşitli dik milli kırıcıların, en önemli ortak özellikleri; bakım maliyeti ve zamandan tasarruf, otomatik yağlama özelliği, güçlendirilmiş rotor uçları, orta ebatta en sert malzemeden bile 0,5 mm ebatında ürün elde edilmesi ve daha az çevre kirliliği ile gürültü çıkma özellikleridir. Dik milli kırıcıların kullanım alanları oldukça geniştir ve her alanda rahatlıkla kullanılabilirler. Beton ve asfalt yapımı için gerekli olan taş ve mıcırların elde edilmesinde, yol alt malzemelerinin elde edilmesinde, değirmende işlenebilecek boyutta çimento malzemesi elde edilmesinde bu ürünlerden yararlanılmaktadır. Firmamızın tüm teknik gelişmeleri takip ederek imal ettiği dik milli kırıcılarda 3 tür kırma eylemi gerçekleştirilir. Çarpma, bölme ve aşındırma olan bu eylemler, kırılacak maddenin en kısa sürede en az maliyet ile kırılmasına olanak tanır.

Dik milli kırıcı, hem kamu sektöründe hem de özel sektörde sıklıkla kullanılan bir tür kırıcıdır. Malzemeleri en ufak parçalara ayırması, bunu yaparken kısa süre ve az maliyete ihtiyaç duyması yönü ile küçük ve orta ölçekli işletmeler için ideal olan ürünümüz doğa ve çevre dostu malzemeler ile üretilmektedir. Sektörün liderleri arasında yer alan firmamız, dayanıklı ve uzun süre kullanıma elverişli ürünler imal ederek satış sonrasında da 7 gün 24 saat teknik destek vermektedir. Siz de kaliteli dik milli kırıcı satın alarak uzun süre işlerinizi kolaylıkla yürütmem istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Dik milli kırıcıların kullanım alanları ise ; 
– Dere malzemelerinde kullanılan doğal taşların kırılmasında,
– Değirmende işlenecek malzemelerin boyutlarını küçülterek, daha ufak boyutlu malzeme oranını maksimum seviyeye getirerek çimento malzemesinin kırılması işleminde,
– Kalker, bazalt ve dolomit ocaklarında kübik malzeme istenmesi durumunda,
– Beton asfalt üretiminde kullanılmak üzere kum, mıcır ve çakıl üretiminde,
– Yol asfalt yapılarında kullanılan ince taneli ürünleri de içeren malzemelerin üretiminde,
– Sıvı çeliğe karbon oranını yükseltmek için püskürtme yöntemi ile ilave edilen kok kömürünün boyutlarını küçültmek için kullanılırlar.
Uygun fiyatlar da kaliteli dik milli kırıcı satın almak istiyorsanız hemen M-K Makina ile gerek telefon gerekse iletişim formu üzerinden iletişim kurarak sahip olabilirsiniz.7/24 sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

DİK MİLLİ KIRICI SİSTEMİ
Tip VDK 900
Ebat Ø 900 mm
Tahrik 250 KW Elektrik Motoru ile
Rotor Tipi Kapalı Yüksek Tip Rotor
Kırma Odası Taş Yastıklı Konfigirasyon

Standart Ekipmanlar :
1. Elektrik motorlu hidrolik ünite ( kayış gerdirme ve üst gövde kaldırmak için kullanılır.)
2. Tek taraflı bakım platformu (galvanizli ızgara ve basamaklar)
3. 1 adet yedek çıplak rotor gövdesi sözleşmeye dahildir.
4. İki ayrı hız için tahrik kasnağı (1400 dev/dak – 1600 dev/dak)
5. Otomasyon kontrol (vibrasyon algılayıcı sviç – kırıcı besleme kontrolü-çalışma saatleri)
6. Bakım vinci
7. Tahrik sisteminde 3 adet SKF rulman kullanılmaktadır.

Dik milli kırıcı fiyatları
Bu ürünümüz de fiyatlar opsiyonel olup,farklı özelliklere göre değişmektedir.Buna istinaden bizleri arayarak ( 0542 800 50 50 ) detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın