Subaşı Mahallesi 202 Sokak 5/A Blok
Aydın Asfalt Üzeri
0542 800 50 50
(0232) 856 38 48
info@m-kmakina.com
English Arabic Russia

> › Dik Milli Kırıcı İmalatında Öncü Firma M-K Makina

Dik Milli Kırıcı İmalatında Öncü Firma M-K Makina

Dik milli kırıcılar orta irilikteki her türlü cevheri kırarak kum ve mısır elde etmek için kullanılırlar. Bu kırıcıların kum ve kübiklik oranları çok yüksektir. Metalik ve metalik olmayan her türlü maden’in yanmaz materyaller, elmas tozu, boksit, cam ham maddeleri, mimari materyaller, suni kumda dahil olmak üzere minerallerin toz işlemi için çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle sert materyallerin işlemesi için diğer makinelere göre kat kat daha avantajlıdır. Günümüzde ise kum alanının temek ekipmanları haline gelmişlerdir. Diğer kırıcılardan farklı olarak sulu, nemli ve yapışkan malzemeleri de rahatlıkla kırabilir. İşletme ve yedek parça maliyetleri oldukça ekonomik bir kırıcıdır. Aynı zamanda muadillerine göre daha az çevre ve ses kirliliği yapmaktadırlar.

Dik milli kırıcılar malzemenin ivmelendirilerek daha hızlı kırılmasını sağlayan tersiyer kırıcı olarak geçmektedir. Kırma haznesinde biriken taşların birbirlerine hızla çarptırılarak kırılması sağlanır ve aşınmadan tasarruf edilir. Hem kamu hem de özel sektörde sıklıkla kullanılan bir kırıcı türüdür. Tüm ürünlerimiz gibi bu kırıcımızda tamamen çevre dostu malzemelerden üretilmiştir. Çevreye, doğaya ve insana zararsız olarak çalıştırılmaktadırlar. Genel çalışma prensibine bakacak olursak malzeme makinenin besleme haznesinden hızlıca dönen rotora doğru düşer ve hızlı bir merkezkaç kuvveti uygulanarak dönen rotorun etrafında kırdırılır. Çarpışmalardan sonra kırılan malzeme alt kısımdan boşalır. Buradaki elek tertibatı ürünümüzün tanecik büyüklüğünü belirler.

Sade yapısı düşük maliyet doğurur. Yüksek verim elde ederek düşük tüketim sağlayabilir ve en sert materyalleri parçalayabilirsiniz. Primer ve sekonder parçalama kapasitesi bulunmaktadır. Çok az gürültü çıkarıp aynı zamanda çok az bir toz kirliliğine sebebiyet verir. Kurulum ve bakım kolaylığı bakımından çokça tercih edilen bir kırıcı türüdür. Temizliği kırma kapağındaki hidrolik piston özelliği ile kolaylıkla yapılabilir. Diğer tüm ürünlerimiz gibi Dik Milli Kırıcılar da CE (Avrupa) standartlarına uygun olarak üretilmiştir.

Kullanım alanları oldukça geniştir. Beton ve asfalt yapımı için gereken taş ve mıcırların elde edilmesinde, değirmende işlenebilecek boyutta çimento malzemesi, yol alt malzemeleri elde edilmesinde sıkça kullanılmaktadır. Firmamız ürünlerimizde 7 gün 24 saat teknik destek vermektedir.