Subaşı Mahallesi 202 Sokak 5/A Blok
Aydın Asfalt Üzeri
0542 800 50 50
(0232) 856 38 48
info@m-kmakina.com
English Arabic Russia

> › İş Sahalarının Yardımcı Elemanları Konveyör Bantlar

İş Sahalarının Yardımcı Elemanları Konveyör Bantlar

Geniş çalışma alanına sahip olan iş tesislerinde yüklerin bir yerden başka bir yere naklinde kullanılan, genelde kauçuk ya da plastikten üretilen hareketli bant sistemlerine konveyör bant denilir. Kullanılan tesise göre değişen yük kapasitesine sahip olan bu iş araçları, tesislerin sorunsuz bir şekilde işlemesi için son derece önemlidir.

Konveyör bantlar, çalışma alanlarında pek çok avantaj sağlamaktadır. En büyük avantajları kısaca;

  • Tesis içinde ürünlerin zarar görmeden taşınması,
  • Malzemelerin daha kısa sürede başka iş makinalarına taşınması,
  • Tesis içinde nakliye için farklı araçların kullanılmamasını sağlaması,
  • Farklı güvenlik sistemleri sayesinde iş güvenliğinin sağlanması,
  • Ağır yüklerin bile sorlanmadan taşınması
  • olarak sıralanabilir.

Konveyör bantları, çok geniş iş alanlarında kullanılma özelliğine sahiptir. Paketleme, kimya, ilaç, otomotiv, gıda, havacılık, bilgisayar, kimya, taş kırma eleme ve hazır beton sektörleri konveyör bant kullanım alanları arasında sayılabilir.

Konveyör bant sistemleri, kullanım alanlarına göre farklı 7 çeşide ayrılmaktadır. Zincirli konveyör, rulolu konveyör, bant konveyör, slat konveyör, flex konveyör, teleskopik konveyör ve bakla zincirli konveyör olarak adlandırılan bu sistemler, işletmelere göre farklı özellik ve kapasitelerde özel olarak üretilmektedir. Konveyör bant konusunda da uzmanlaşmış olan M-K Makina, her tür ihtiyaca göre en yüksek verimi sağlayan özel iş makinalarının üretimini yapmaktadır.

Taş kırma ve eleme tesisleri ya da beton santralleri ile ilgili her türlü iş makinası ve aracın üretimi yapan firmamız, konveyör bant üretiminde de kalitesinden bahsettirir konuma gelmiştir. Firma ihtiyaçlarına göre özel olarak üretilen bu ürünlerimiz seyyar ve sabit olmak üzere iki şekilde üretilmektedir. Sabit bir çalışma alanı olan işletmeler için ideal olan sabit konveyör bant sistemleri, ayaklardan sabitlenen özelliklere sahipken, seyyar konveyör bant sistemleri değişken iş sahalarında istenilen yerlere taşınabilme özellikleri ile avantaj sağlamaktadır. Taşıcak yükün kapasitesine göre değişen genişlik ve mesafeye göre değişen özel uzunluklar ile işletmelere özel üretim de yapılmaktadır.

İş sahalarında daha az maliyet ve zaman ile malzeme ya da ürün taşınmasını sağlayan konveyör bantlardan satın almak, işlerinizi daha sistematik bir şekilde yürütmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.