Subaşı Mahallesi 202 Sokak 5/A Blok
Aydın Asfalt Üzeri
0542 800 50 50
(0232) 856 38 48
info@m-kmakina.com
English Arabic Russia

> › İzmir Kırma Eleme Tesisleri İmalatı

İzmir Kırma Eleme Tesisleri İmalatı

Değerli müşterilerimiz kırma eleme tesislerimiz hakkında birkaç detaylı bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Elek tipleri açısında sektörde en çok kullanılan elekler konvansiyonel eleklerdir. Elek gövde saçları üzerine yerleştirilmiş özel rulmanlar ile yataklanmış eksantrik milin oluşturduğu tahrik sonucunda elek titreşimi oluşmaktadır. Ayrıca grup üzerine basan yay setleri üzerinde genellikle 13 derecelik gövde merkezinde bulunan eksantrik şaft elektrik motorları ile kayış sistemi ile tahrik edilmesini sağlamaktadır. Beslenen malzemenin aşındırma ölçüsüne göre kauçuk panel, poliüretan panel ve çelik tel kullanılmaktadır.

Kırma eleme tesisleri yardımı ile istenilen ölçülerde malzeme üretmek amacı ile kırma işlemi yapıldıktan sonra elekler yardımı ile de elenerek daha küçük boyutlardaki malzemelerin üretilmesine olanak sağlanmaktadır. Kauçuk paneller daha uzun ömürlüdür. Çelik elek telleri sert ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Bu sebeple de daha kısa ömre sahiptir. Eleğe beslenen kayalar, nem oranına bağlı olarak panel seçimi önemlidir. Islak nemli yapışkan kayalar için çelik teller kullanılmaktadır. Bypass elekleri kapasiteyi arttırmak için primer kırıcıdan sonra yeterince incelmiş olan, sisteme alınmak istenmeyen malzemeleri bypass yaparak sekonder kırıcıya geçmesini engellemektedir. Bypass elekleri konvansiyonel eleklerde olduğu gibi ayrı bir elektrik motoru ve rulmanlar ile elek gövdesinde yerleşmiş olan eksantrik mili bulunmaktadır. Bu sayede dairesel titreşim yapılır.

Muz elekler daha çok ürün eleği olarak kullanılmaktadır. Yüksek kapasite ile çalışan tesislerde daha çok muz elekler, içindeki raflardaki farklı açılarla panel dizilişi ve kesitten bakıldığında muz şeklinde olduğu görülmektedir. Bu sebeple bu tip elekler muz elekler olarak anılmaktadır. Panel rafları daha dik açıda olduğu için ince malzemelerin hızlı bir şekilde alt bölümlere geçmesini sağlamaktadır.

Kırma eleme tesisi ihtiyaçlarınızda sektörün öncü firması olarak her daim hizmetinizde olan firmamız ihtiyacınıza yönelik olarak uygun ödeme koşullarını sizlere sunmaktadır. Firmamız ile yapacağınız kırma eleme tesisi alışverişleriniz kârlı işler çıkarmanıza olanak sağlamaktadır. Kalitesinden ödün vermeyen firmamız tarafından üretilen kırma eleme tesislerine sahip olmak istiyorsanız web sitemizdeki tesislerimizi incelemeniz yeterli olacaktır. Siz isteyin biz üretelim ve sizlerin ihtiyacı olan makineleri işletmenize kazandıralım.