Subaşı Mahallesi 202 Sokak 5/A Blok
Aydın Asfalt Üzeri
0542 800 50 50
(0232) 856 38 48
info@m-kmakina.com
English Arabic Russia

> › İzmir Konveyör Bant

İzmir Konveyör Bant

Konveyör çeşitli malzeme ve yük taşınmasında faydalanılan daimi taşıma aracıdır. Hava yollarında bagaj taşıma, silolarda hububat taşıma, maden ocakların da kömür taşıma, maden filizlerini nakletme ve fabrikalarda montaj imalat hatalarında makine parçalarının eriştirilmesin de kullanılan sistemleri içerir. Bizim sektörümüzde kum ve çakılları taşıma işlevini makinelerin işini daha rahat sağlamaları için kullanılır.

Çok çeşitli konveyörler bulunur. Sektörde lider olan M-K Makina ise bu konuda en uzun ömürlü ve en kaliteli olanların imalatını yapar. Bu sistem kapalı devre çalışan bir alettir. Konveyör kelimesi ise Fransızcadan dilimize geçmiştir. Çeşitli tip konveyörlerden en çok kullanılan titreşimli olandır. Titreşim yoluyla kum ve kömür gibi taneli dökme yükler, çok hafif eğimlerden aşağı taşınabilir. Bu maddeler çok hızlı şekilde taşınız ve taşıma kapasitesi arttırılabilir. Bu hız magnetik alanlar aracılığıyla sağlanır ve alternatif akım aracılığı ile gerçekleştirilir.

Konveyör bant ise bir motor tarafından hareket ettirilen kauçuk, branda çelik veya tel örgüden yapılmıştır. Bu tip konveyör sistemler sayesinde madenlerden çok uzak mesafelere malzemeler taşınabilir.