Subaşı Mahallesi 202 Sokak 5/A Blok
Aydın Asfalt Üzeri
0542 800 50 50
(0232) 856 38 48
info@m-kmakina.com
English Arabic Russia

> › Kırma Eleme Yıkama Tesisi İmalatı İzmir’den Her Yere

Kırma Eleme Yıkama Tesisi İmalatı İzmir’den Her Yere

Kırma eleme tesisinin yüksek kapasitede olması, ürünlerin kalitesi kuru ve temiz taşlar için tasarlanmıştır. Kuru ve temiz olan taşlar kırıcıların rahatlıkla çalışmasını sağlamaktadır. Taş ocağından alanın taşlar homojen bir yapıda olmadığı zaman jeolojik süreç içinde çok farklı özelliklerdeki hareketlerin etkisi ile çatlak yüzeyler ortaya çıkarıyor ise malzemelerde bozulma etkisi oluşmaktadır. Malzemelerin renginin olumsuz olarak etkilenmemesi için bu bozulma etkisinin olmaması gerekmektedir. Taş ocaklarında kırıcıya alınan taşlar kuru ise taşlar kırıcıya gelmeden önce besleyici ızgaralar yardımı ile elenir ve pratik bir şekilde sistemden uzaklaşmaları sağlanır. Buna karşın ıslak ve nemli olan taşlarda bozuk malzemenin önemli bir kısmı üretim sistemine geldiğinde meydana çıkarılacak ürünlerin kalitesini düşürmektedir. Ayrıca ıslak malzemeler olukların ve eleklerin tıkanmaları gibi olumsuzluklara da sebebiyet vermektedir. Bu durumda da işletme açısından önemli iş kayıpları yaşanmaya başlanır.

Kötü hava koşullarında ıslak ve nemli taşları kırmanın olumsuzluklarından biri de konveyör bantların kaymasına sebebiyet vermesi, kırıcı bıçaklarının daha kolay aşınmasıdır. Elekler ıslak taşları tam kapasitede eleyemezler. Dolayısı ile tozlu bir üretim ortaya çıkmaktadır. Normal hava koşullarında kırılacak olan taşların bir bölümü de ocaklardan uzaklaştırılır. Sonuç olarak maliyet artmış olur. Taş ocaklarında makinelerin daha iyi çalışabilmesi için ocakların içindeki nemin ve ıslaklığın doğru bir şekilde boşaltılması gerekmektedir. Ocak içinde neme yol açan suyun toz bastırmadan kullanılması ve taşların ocakların içinde yıkanması sayesinde daha iyi sonuçlar elde edilebilir. Kırılacak taşlardaki kirlilik oranı düşürülmek istendiğinde bu yönteme başvurulması en doğru yollardan biridir.

Kırma eleme tesislerinde başka bir önemli konu ise taşların sertlik durumudur. Sert taşlar kırıcıların açıklığını arttırmak için önem taşımaktadır. Taşlar ince ise kırılan ürünlerden tam verim alınamamaktadır.

Tesislerimiz hakkında daha detaylı bilgi için web sitemizdeki iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır. Eleme yıkama tesisleri, kırma eleme tesisleri yapacağınız işin yapısına göre sizlere sunulacak olan geniş ürün yelpazemizdeki makinelerden yararlanmanıza olanak sağlanmaktadır. İyi bir yıkama eleme tesisi için doğru yerdesiniz. Firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkürler.