Konveyör Bant

Konveyör Bant Sistemleri
Konveyör Bant Sistemleri

Konveyör bant yükleri ve gereçleri havada veya zemine yakın alanlarda bir platform üzerinden taşımacılık yapılmasına yardımcı olan genelde kauçuk ve plastikten yapılan bantlar anlamına gelmektedir.

Konveyör Sistemleri Hangileridir?

Konveyör sistemleri temel olarak 7 tanedir. Bunlar zincirli konveyör, rulolu konveyör, bant konveyör, bakla zincirli konveyör, slat konveyör, flex konveyör ve teleskopik konveyördür. Kendinize ve işletmenize en uygun olacak şekildeki konveyör sistemlerini tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır. Taşınacak olan eşyalara göre de değişen Konveyör sistemleri içerisinde özellikle eşyaların ağırlığına ve yapısına uygun olarak taşımacılık yapmanız gerektiği için, bandın yapıldığı madde de çok önemlidir.

M-K  Makina, yüksek kaliteli ve takviye edilmiş bantlarını geniş bir yelpazeyle müşterilerine sunmaktadır. Bantlarımız her çeşit ağır materyalleri taşıma amaçlı yerlerde, taş ocaklarında, madencilik sektöründe kullanılmaktadır.

Standart 400, 500, 600, 800, 1000, 1200mm genişliklerde ve değişik uzunluklarda üretilmektedir. Bantlarımız seyyar ve sabit olmak üzere NPU ve profillerden üretilmektedir. Seyyar bantlarımız çift tekerlekli olup yüksek ayar mekanizmasına sahiptirler.

M-K Makina İstenilen genişlik ve uzunluk’da özel üretim yapmaktadır.