Subaşı Mahallesi 202 Sokak 5/A Blok
Aydın Asfalt Üzeri
0542 800 50 50
(0232) 856 38 48
info@m-kmakina.com
English Arabic Russia

> › Konveyör Bant Nedir ? Bant Konveyörler Hakkında Herşey

Konveyör Bant Nedir ? Bant Konveyörler Hakkında Herşey

Firmamız olarak,bir çok ürün içeriğimizin yanında konveyör bant imalatı da yapmaktayız.Kırıcı makinalarda gösterdiğimiz başarı ve hizmet kalitesini yine konveyör bant sistemleri ile sürdürmeye devam ediyoruz.Bu yazımız da ise konveyör bant nedir ve kullanım alanları nelerdir ? Konveyör bant alırken nelere dikkat edilmesi gerekli bunlar ile ilgili detaylı bir yazı yazıp,siz değerli müşterilerimizi bilgilendirelim istedik.

Bir çok farklı maddeyi bulunduğu yerden başka yere taşımak için kullanılan,kauçuk ve kort bezli olarak imalatı yapılan,taşıma malzemesine verilen addır.Kullanılacak mevkinin alanına ve kullanım şartlarına göre bir çok değişik konveyör bant çeşitleri bulunmaktadır.Bunlar ; kauçuk esaslı bantlar,poliüretan bantlar,pvc bantlar,silikon bantlardır.

Temel Konveyör Sistemleri Şunlardır:

Zincirli Konveyör : Paletli veya koli halindeki, paketlenmiş yükleri taşımada tercih edilen imalatında tercihen elektrostatik toz boya kullanılmış çelik konstrüksiyonu kullanılan konveyör çeşididir.

Rulolu Konveyör : Zincirli konveyör gibi, paket halinde veya ambalajlı bir halde bulunan malzemelerin taşınması için tercih edilen, tahrik destekli veya tahrik desteksiz modelleri bulunan kauçuk veya pvc ile kaplanarak alüminyum veya elektrostatik toz boyalı çelik konstrüksiyonu ile imal edilen konveyör çeşididir.

Bantlı Konveyör : İnsanlar tarafından en çok bilinen ve en yaygın olarak kullanılan, kutulu ve ambalajlı malzemelerden dökme malzemeye kadar ürün taşıma potansiyeline sahip olan ve hemen hemen her türlü konveyör işini görmek üzere tasarlanankonveyörlerdir. Yapımlarında diğerlerinden tek farkları poliüretan veya teflon kullanılarak yapılan şaseleridir.

Bakla Zincirli Konveyör : Gene her türlü kutulu ve ambalajlı ürünün taşınması için dizayn edilmiş olan bu konveyörlerin yapımında kullanılan Acetal veya Inox baklalı zincirler ile hasır bantlar diğerkonveyörlerden tek farklarıdır.

Slat Konveyör : Bu konveyörler, özel olarak konveyörler için üretilen zincirler arasına bağlanmış olan paletler üzerinde ürün taşıma sistemine dayanmaktadır. Malzemeleri diğerlerinden farklı değildir.

Flex Konveyör : Bu özel konveyörler, plastik veya çelik borular ile yapılan kimi zaman makaralardan üretilen makas gibi açıp kapanma sistemi ile kutulu ürünlerin esnek boşaltımına olanak tanıyan konveyörlerdir.

Teleskobik Konveyör : Özellikle kamyon ve tır gibi taşıma araçlarınayükleme yapmakta kullanılan bu konveyörler, bantlı veya rulolu olmak üzere sabit bir uzantı yoluna sahip olan teleskobik olarakuzayabilen konveyörlerdir.