Subaşı Mahallesi 202 Sokak 5/A Blok
Aydın Asfalt Üzeri
0542 800 50 50
(0232) 856 38 48
info@m-kmakina.com
English Arabic Russia

> › Mobil Eleme Tesisi Sistemleri

Mobil Eleme Tesisi Sistemleri

Olayı basite indirgediğimiz de mobil eleme tesisleri aslında,kırma eleme ve boşaltma mekanizmalarının birbiri ile bütünleşmesi sonucu oluşturulmuş,kompakt bir mekanizmanın bir parçasını ifade etmek için adlandırılmıştır.Bugün,konut,inşaat şantiyeleri başta olmak üzere daha fazla alanlarda kullanılmaktadır.

Seyyar eleme sistemleri olarakta adlandırılan mobil sistemler,isminden de çağrıştırdığı gibi mobil olmaları itibariyle,kuruldukları yerde kullanım amaçları sona erdiğinde farklı bölgelere taşınabilir özelliği bulunmaktadır.Aslında mobil konkasör ve eleme tesisi sistemlerini,sabit konkasörlerden ayıran en büyük özelliklerden birisi de taşınabilir olmasıdır.Bu tesisler de taşınma özelliğinin yanı sıra,kolay kurulum ve uygun maliyet oranları da göze çarpmaktadır.Zira,bir mobil kırıcı tesisisin nakliyesi oldukça kolay ve maliyeti düşüktür,sabit konkasör tesislerin de nakliye 5-6 Tır ile işlem görür iken mobil tesislerde bu 1 Tır’a düşmektedir.Ayrıca montaj konusunda da en iyi sisteme sahip olan mobil kırma eleme tesisleri,kısa sürede sökülüp başka bir alana işlemesi için götürülmektedir,diğer tesisler de montaj süresi bazen günlerce bile süregelmektedir.Mobil eleme tesisleri,isteğe göre fazla kapasiteli,büyük veyahutta küçük boyutlarda olabilmektedir.

Mobil eleme sistemi şantiye içerisinde kurulum yapılarak kırılan ürünleri bir bant yardımı ile içine alarak titreşimli eksantrikler arasından geçirip malzemeyi boyutlarına göre ayrıştırma işleminde kullanılmaktadır. Bu elekler kullanım şekline veya kullanılacak malzemenin yapısına göre 1-4 kat arasında değişebilen katlarda üretilebilirler. Mobil eleme sistemlerinde önemli bir diğer husus da eleklerin kapasitesidir. Kapasitesi ne kadar yüksek olursa birim zamandaki maliyetler o kadar düşecektir. Bu nedenle kullanılan elekler şantiye yapısına uygun nitelikte olmalıdır. Aynı zamanda çok kolaylıkla taşınabilmesi sayesinde birden çok şantiyede kullanım kolaylığı sağlayarak tercih sebebi olmaktadırlar. Fabrikasyon üretimleri olabildiği gibi müşteri tercih ve beklentilerine göre özel olarak da dizayn edilebilmektedirler.

Konkasör firmaları arasında en köklü firma olan M-K Makina,bir nevi konkasör sektörüne de mobil sistemleri kazandıran ilk firmalardan diyebiliriz.Ar-ge çalışmaları ile,öncelik müşteri memnuniyeti olan firmamız da müşterilerimizin daha iyi verimli sistemlere sahip olabilmesi için uzman ekibimiz ile 7/24 çalışmaktayız.Bizim özellikle mobil konkasör ( seyyar kırma eleme ) tesisi önermemizin en asli sebeplerinden birisi samimi olarak belirtmek isteriz ki sizlerin daha az maliyet ile verimli iş yapabilmeniz,bu yüzden sık sık üstünde durduğumuz bundandır.Mobil eleme sistemlerin sabit sistemlere göre verim oranı ve işleyiş kolaylığı daha yüksektedir.İsterseniz ürünlerimiz hakkında bilgi almak ve bizimle bir çay içip ürünlerimize göz atmak için 7/24 bizlere 0542 800 50 50 telefon numarasından veya iletişim bölümümüzden ulaşabilirsiniz.