Subaşı Mahallesi 202 Sokak 5/A Blok
Aydın Asfalt Üzeri
0542 800 50 50
(0232) 856 38 48
info@m-kmakina.com
English Arabic Russia

> › Özel Tasarımlarla Kırma Eleme Makine Sistemleri

Özel Tasarımlarla Kırma Eleme Makine Sistemleri

Eleme işlemi kırılmış olan kayaların ebatlarına ayırma işlemini ifade etmektedir. İşletmelerde kurulan kırma eleme tesislerinde mutlak surette bir elek kullanılmaktadır. İşletmelerin ihtiyaçlarına göre birden çok boyutta elek bulunmaktadır. Eleme işlemi ayrıştırma işleminden daha çok serme işlevini ifade etmektedir. Bütün malzemeler aynı miktarda uygulanan enerji ile hareket haline getirilir. Ağırlık ve ölçüleri ayı olan küçük malzemeler daha hızlı bir şekilde eleklerin altına geçmektedir. Serme ve ayrıştırma işlemi için zorunlu koşullardan biridir. En küçük parçalardan kısa sürede kurtulmak isteniyor ise elek paneli üzerinde serme işlemi yapılması gerekmektedir. Arta kalan daha büyük malzemeler mümkün olan en uzun elek ölçüsü kullanılmak sureti ile aşağıya geçirilmektedir. Eleme işlemi için kayalar eleğin üst kısmına değdiğinde tamamen karışmış olmaktadır. Küçük malzemeler elek atına geçmesi için elek panelinin üst kısmına gelmesi gerekmektedir. Bu sayede yayılma durumu oluşmakta ve bu duruma serilme denilmektedir. Serilme olayı, malzemelerin bölünmesi, elek hızları, strok G kuvveti ve eğim ile eleme nemli, ıslak veya kuru bir şekilde yapılmaktadır.

Kuru eleme işlemi daha ucuz ve en çok kullanılan yöntemdir. Ancak kuru elemenin yanı sıra bazen işletmeler ıslak eleme ihtiyacı da duymaktadır. Su ile eleme yapmanın sebepleri arasında ince malzemelerin ayrıştırılması için eleğe beslenen lamzeme ile çok yüksek miktarda su verilerek ince taneciklerin temizlenmesi sağlanmaktadır.

Kırma eleme makinelerine olan ihtiyaçlarınızda firmamız sizlerin yanında olmaya devam etmektedir. Konusunda uzman bir ekip tarafından üretilen bu makinelerden yüksek verim almanız kaçınılmazdır. İşletmeler kâamacı güden ticari amaçlı çalışan yerler olması hususu ile kendilerine kazanç sağlamayacak olan makineleri satın alarak ölü yatırımlar yapmak istemezler. Bu sebeple uzman ekibimiz tarafından işletmelerin ihtiyaçları üzerine bilgilendirme işlemleri de yapılmaktadır. Bu sayede tam olarak ihtiyaçlar belirlendikten sonra ihtiyaç duyulan bir kırma eleme makinesini işletmenin bünyesine katması için gerekli işlemler yapılmaktadır.

Elekler yardımı ile ister kuru eleme isterse ıslak eleme yapılmış olsun, eleme işlemi neticesinde kaliteli ürün elde edilmesi sağlanmaktadır. Islak eleme işletme maliyetlerini arttırabilmektedir. Bu sebeple zorunlu olan haller haricinde ıslak eleme çok fazla tercih edilmemektedir.