Subaşı Mahallesi 202 Sokak 5/A Blok
Aydın Asfalt Üzeri
0542 800 50 50
(0232) 856 38 48
info@m-kmakina.com
English Arabic Russia

> › Satılık Dik Milli Kırıcı

Satılık Dik Milli Kırıcım

Dik milli kırıcılar ağırlık olarak inşaat ile madencilik ( Taş ocağı ) sektöründe her türlü orta büyüklükte malzemeden kum veya mıcır imal etme için kullanılan kırıcılardır. Konik kırıcıdan çıkan malzemeyi ıslah etmek için kullanılan tersiyer kırıcılardır. Bu tarz sert maddeleri kırmak ve kum elde etmek üzere kullanılan üçüncül olarak adlandırdığımız makinalardır. Ayrıca sulu, nemli ve yapışkan malzemeleri kırabilen özelliğe sahip olan dik milli kırıcılar,kum oranı ile kübik oranı yüksek kırıcı çeşidir.

Bu kırıcılarımızın kullanım alanları ise; metal ve metalik olmayan maden, yanmaz materyal, boksit, elmas tozu, cam ve camın ham maddeleri, sunii kum ve mineral ürünlerin toz işlemi için yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca en sert materyallerin işlenmesinde diğer makinelerden daha avantajlıdır.

Dik milli kırıcı kırma işlemini, yüksek devirle dönen rotor atacılığıyla, astara taşı fırlatarak gerçekleştirir. Aynı işlem defalarca gerçekleştirilebilir ve elek tertibarı ile malzemenin büyüklüğü ayarlanır. Rotor kırılacak malzemenin aşındırıcılarına göre iki tipte üretilmektedir. Sert ve aşındırıcı malzemeler için kapalı rotor, yumuşak ve aşındırıcılığı düşük malzemeler için ise açık tipte rotor önerilmektedir. Kırıcının özelliği taşı taşa çarparak kırmak olduğu için hem işletme bakımından hemde yedek parça bakımından düşük maliyete sahiptir. Açık tip rotor kapalı tip rotora göre daha yüksek kırım oranına sahiptir. Dik milli kırıcılar diğer kırıcılara göre çevreyi daha az kirletir ve daha az gürültü kirliliği yapar. Rotor bakım ve değişim kolaylığı ve düşük maliyeti sebebiyle daha fazla tercih edilmektedir. Rotorun günlük kontrolü için gözetleme kapakları bulunur. Isı ve vibrasyon sensörleri, otomatik yağlama sistemi ve motor akımı kontrolü otomatik beslemeye sahiplerdir. Bunların yanında yüksek verim ve düşük enerji tüketimleri vardır.

Dik milli kırıcılar; dere malzemesinin dibindeki taşların kırılması işleminde, çimento malzemesinin kırılma işleminde, dolomit ocaklarında, beton ve asfalt üretiminde kullanılmak üzere kum, mıcır ve çakıl üretiminde, yol ve asfalt yapımı için kullanılacak ince yapılı malzemenin üretiminde, Sıvı çeliğin karbon oranını yükseltmek için püskürtme yöntemi ile ilave edilen kok kömürün ebadını küçültmek için kullanılır.

M-K Makina olarak,sizlere tüm kırıcılar da olduğu gibi satılık dik milli kırıcı ürünlerimizde de garantiyi veriyoruz.Sizlerin istek ve arzularına göre çeşitlendirdiğimiz bu kırıcılarımız da uygun fiyat garantisi ile sizlere sunuyoruz.İstediğiniz zaman bizlere 0542 800 50 50 telefon numaramızdan veya iletişim formlarımızdan ulaşabilirsiniz.