Subaşı Mahallesi 202 Sokak 5/A Blok
Aydın Asfalt Üzeri
0542 800 50 50
(0232) 856 38 48
info@m-kmakina.com
English Arabic Russia

> › Taş Kırma Eleme Tesisi

Taş Kırma Eleme Tesisi

Taş kırma eleme tesisi genel olarak maden,inşaat ve yapı sektöründe çokça kullanılamaktadır. Maden ocaklarında üretilen taşların işlenmesi, inşaat sektöründeki yapı çalışmaları, yol, asfalt inşası ve beton santralleri için bu tesislere ihtiyaç duyulur. Taş kırma eleme tesisleri özellikle kalker kalsit kömür ve doğadaki diğer mineral madenlerinin ekonomiye kazandırılmasında çok önemli bir etkiye sahiptir.

Kırma eleme tesisinde üretim aşamaları 3 değişik şekilde yürür. Primer, sekonder ve tersiyer olarak adlandırılan bu kırma aşamaları sonunda, malzemeler eleklerden geçirilir ve istenilen boyutlarda sınıflandırılır. Sınıflandırma sonucunda kırma taş üretimi tamamlanmış olur. Bu aşamalara kısaca değinilirse;

Primer Kırıcılar : Primer çeneli kırıcılar ve primer darbeli kırıcılar olarak ikiye ayrılır.

Primer çeneli kırıcılar gövde, sabit çene ve pitmandan oluşur. Malzemeyi sıkıştırarak kırar ve üretimi genellikle yapraksıdır. Tüm sert kütleleri kırabilirler ve tesisin yapısına göre kırma boyutları ayarlanabilir.

Primer darbeli kırıcılar gövde, rotor ve çarpma plakalarından meydana gelir. Kırma işlemini çarptırma ve sıkıştırma ile yaparlar. Üretimleri daha kaliteli ve kübik şekildedir. Bu tip kırıcıların ülkemizde kullanımı yaygın değildir.

Sekonder Kırıcılar : Sekonder çeneli kırıcı ve sekonder darbeli kırıcı olarak ikiye ayrılır.

Sekonder çeneli kırıcılar, primer çeneli kırıcılarla hemen hemen aynı yapıda olup, primer çeneli kırıcılara göre %25 oranında yüksek devirde çalışırlar.
Sekonder darbeli kırıcılar kübik malzeme üretirler. Gövde ve rotordan oluşurlar

Tersiyer Kırıcılar : İstenilen ürün türü ve kapasiteye göre farklı alternatiflerle üretilip kullanılırlar.

Merdaneli üretilenler, iki tambur arasında sıkıştırarak kırma yapar. Üretimi yapraksıdır ve daha az toz üretirler.
Çekiçli kırıcılar, çarpma işlemiyle kırma yaparlar. Üretimler kübik ve kalitelidir.

Darbeli kırıcılar, Çarptırma özelliklerinden ötürü kübik ve kaliteli malzeme üretirler. Ülkemizde en çok tercih edilen kırıcılardır.Bu kırma aşamalarındaki dengenin sağlanması Kırma eleme tesisindeki üretim kapasitesinin kalitesi için gereklidir.

Bizler M-K Makina olarak gerek taş kırma ve eleme tesisleri üretimin de gerekse beton santrali imalatın da siz değerli müşterilerimize,1.sınıf kalitede malzemeleri kullanarak imalatımız gerçekleştiriyoruz.Özellikle yurt dışında uzun yıllar bu işlerle meşkul olan bir çok müşterimizin bizleri tercih etmesi en büyük referansımızdır.Konkasör fiyatlar ve beton santrali fiyatlarımız hakkında genel bilgiye sahip olmak için,iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.