Subaşı Mahallesi 202 Sokak 5/A Blok
Aydın Asfalt Üzeri
0542 800 50 50
(0232) 856 38 48
info@m-kmakina.com
English Arabic Russia

> › Titreşimli Elek Sistemleri

Titreşimli Elek Sistemleri

Türkiye de bir çok firmaya dünya ülkeleri arasında ise bir çok ülkeye ithalatını gerçekleştirdiğimiz titreşimli elek sistemlerimiz ile son hız hizmet devam ediyoruz.Titreşimli eleklerimiz,elenecek malzemenin türüne ve tipine göre değişkenlik göstermektedir.Ayrıştırma özelliği bulunan eleklerimiz sayesinde birden fazla ürün için kullanabilirsiniz,çünkü bu özellik sayesin de her ürünü farklışekilde tanımlamakta ve ona göre ayırmaktadır.

Titreşimli eleklerin özellikleri daimi işlem esnasında dairesel hareketler çizer.Dolayısıyla işlem sırasından elekler belirli bir boyutta olmalıdır ki eleme esnasında bir aksilik ile karşılaşılması engellenmelidir.Ağır yükler için imal edilmiş olan rulmanlar vardır. Ağır titreşim sisteminde oynak masuralı rulmanlar da bu yüzden kullanılmıştır. Kolayca bakım yapılsın diye de elek şasesinde üç taraflı platformlar vardır. Elek tahrik sisteminde ise, tel gergi sistemi mevcuttur. Ve bu tel gergi sistemi sürekli değişim ister. Dolayısıyla tel değişimi en kısa müddette yapılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Aslında titreşimli elekler ,eleklerde ki taneciklerin hareketlerini sağlamak amacı ile titreşimlidirler. Başka bir deyişle elek bezi veya teli elek gövdesi içine kurulmuştur. Titreşimli eleklerdeki perde eğimi titreşiminin tesiri ile malzeme perde yüzeyinde hareket eder. Bu titreşim ise elek bağlama çivilerine doğru devamlı olarak vurulan çekiçlerle gerçekleştirilir. Titreşim sırasında ise yüksek kapasite gerekeceğinden dolayı geniş boyut dağılımı malzemelerin elenmesi sırasında kullanılır.

Eleklerin kullanım amaçları ise , hareket sistemleri seçilirken kullanım alanı en önemli eleğin seçilmesi ile ilgili belirleyici bir özellik taşır. Dolayısıyla kullanım amacı çok ehemmiyetlidir. Titreşimli eleklerde boyutlandırma verimlilik, kapasite, montaj, hareket sistemi hepsi bir bütün şeklinde düşünülmelidir. Zira eleklerin hareket şekilleri ve kullanım yerleri oldukça ehemmiyetlidir. Bu eleklerdeki belirleyici özelliği arttırır. Ayrı olarak eleme işlemi gerçekleştirilebilmesi için, elenecek tanelerin birbirlerinden serbest halde olmaları gerekir. Sallantı ve dönme gibi hareketlerde kedere sırasında titreşimin tesiriyle toparlanmamaları gerekmektedir.

Sizler de titreşimli elek sistemlerimiz hakkında detaylı bilgiler almak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.Uygun fiyatlar da kaliteli hizmet anlayışımız ile sizleri % 100 memnun edeceğimizi düşünüyoruz.